Royal Baby

babyChociaż początkowa euforia wywołana narodzinami Księcia Cambridge powoli przygasa, emocje opadają, jednak jego horoskop natalny (układ planet w momencie urodzenia) idzie z nim w życie i wiele mówi o nowym brytyjskim Royal Baby.Z astrologicznego punktu widzenia mamy do czynienia z osobą o nieprzeciętnej odporności psychicznej, zdolną do wprowadzania marzeń w życie, idealistę, który najprawdopodobniej odegra ważną rolę w wielkiej przemianie społeczno-politycznej, a jednocześnie planety ukazują wielki temperament, uczuciowe skostnienie i chłód, kompleksy i głęboko zakorzenione lęki i uszkodzone ego.

 

KIM JEST GEORGE ALEXANDER?

 

Horoskop Księcia jest nietuzinkowy, nosi znamiona niezwykłości, jak i wielkiej wewnętrznej mocy, którą może wykorzystać w celach destrukcyjnych lub konstruktywnych- wiele, jak zawsze, zależy od wychowania, wzorców mu nadanych w młodości i tego, co on sam zrobi ze swoim potencjałem. Aczkolwiek jest to też horoskop ciężki, niegodny wręcz księcia/ króla i krąży wśród astrologów cicha teoria, że oficjalne źródła podały mylną godzinę urodzenia, tak bardzo „nie-królewski” jest ten astrogram...

astrogram

Przyjrzyjmy się aspektom George'a dokładniej:

  •   Ascendent w Skorpionie nadaje mu takie cechy, jak determinacja, podejrzliwość, czujność, sarkazm, tajemniczość, obiecuje możliwość osiągnięcia w życiu wielkich rzeczy subtelnością i siłą woli lub przemocą i siłą. Z fizycznego punktu widzenia ta konfiguracja nadaje przeszywające, wnikliwe spojrzenie :)

  •   Książę urodził się podczas pełni Księżyca (opozycja Słońca w Raku do Księżyca w Koziorożcu) w kwadraturze do Saturna i jakby nie kombinować, nie jest to sprzyjająca konfiguracja astrologiczna. Określa brak integracji ego z uczuciami, pewien wewnętrzny rozłam, ciągłe kryzysy emocjonalne. Symbolizuje dysharmonię w związkach, frustracje, niezdolność do wyrażania uczuć, egoizm, melancholię, pesymizm, nieśmiałość. Światła (Słońce i Księżyc) w horoskopie reprezentują m.in. rodziców, a przy pełni Księżyca, w dodatku w kwadraturze do Saturna, symbolizują prawdopodobny rozpad rodziny, ukazują energie rodziców w opozycji do siebie, co podrasowuje położenie Urana w IV domu (rewolucyjne zmiany w życiu domowym, rodzinnym). Zaryzykuję stwierdzeniem, że Kate i William przeżyją głęboki kryzys emocjonalny, który zaskutkuje rozwodem. Jest to horoskop dziecka z rozbitej rodziny.

  •   Z pozytywnej strony, George ma kilka figur astrologicznych, które obiecują pewną niezwykłość, sukces, dużo szczęścia i dynamizm życiowy; gwarantują dopięcie swego, zrealizowanie marzeń i planów - oby służyły ludzkości :) (Wielki Trygon w znakach wodnych: Mars-Jowisz, Saturn, Neptun; Magiczny Prostokąt: Wenus, Mars-Jowisz, Neptun, Pluton oraz dwa tak zwane Latawce).

  •   Półkrzyż Pluton-Uran-Mars daje ogromny temperament, wybuchowość i jest typowy dla „bad boys”, łamaczy kobiecych serc, buntowników i ekscentryków. Aspekty pomiędzy tymi planetami mają m.in. Johnny Depp i Robert Downey Junior. Myślę, że każdy astrolog odetchnął z ulgą na wieść, że Royal Baby to chłopiec; z takim półkrzyżem i temperamentem dziewczynka miałaby w życiu ciężko...

  •   Trzy osobiste planety George'a (Słońce, Księżyc i Wenus) znajdują się na przełomie znaków, co przynosi pewne trudności, większe wyzwania życiowe i symbolizuje udział w procesach tranzycji (przejścia) ze starego porządku do nowego. Można się pokusić o prognozę, iż George odegra znaczącą rolę w pewnym ważnym procesie przemiany społeczno-ideologiczno-politycznej. Kto wie, może w procesie upadku monarchii brytyjskiej...?

 

Polecam indywidualną analizę astrogramu urodzeniowego oraz synastrię (www.astrolog.anglia4u.pl zakładka Oferta).

 

zdjęcia : morguefile.com