Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu III

Witam i zapraszam do dalszego ciągu opowieści o energii dwunastu znaków zodiaku w czystej postaci oraz domów horoskopu :) Pierwsze sześć powyższych zostało opisane w poprzednim artykule, ten jest naturalną jego kontynuacją. Proszę pamiętać, że żaden człowiek nie reprezentuje sobą czystej postaci danego znaku zodiaku.


Położenie Słońca w horoskopie urodzeniowym to potocznie "nasz znak zodiaku", jednak przy interpretacji należy wziąć pod uwagę położenie wielu innych planet, punktów, domów horoskopu, aspektów między planetami oraz obecnych tranzytów planet (do tego potrzebna jest dokładna data i godzina urodzenia). Na początek warto jednak poznać energię znaków zodiaku w czystej ich postaci- zapraszam do lektury :)
WAGA: Energia Wagi to równowaga i harmonia, zarówno w sztuce, jak i w relacjach międzyludzkich.. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, Wagi nie lubią ich i unikają za wszelką cenę. Przez to mogą stwarzać wrażenie, że nie potrafią zająć zdecydowanego stanowiska, a nawet, że grają na dwa fronty. Osoby z silna energią Wagi charakteryzuje elegancja, wyrafinowanie, dobry gust, takt. Łatwo zjednują sobie innych, gdyż są uprzejme i dbają, by nikogo nie urazić. Mają jednak problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Nie radzą sobie z konfliktami, w których nie umieją zająć jednoznacznego stanowiska. Dążą do ugody nawet za cenę bycia w niezgodzie z samymi sobą.

SKORPION: Intensywność odczuć, determinacja i silne zaangażowanie we wszystko, co robią. Osoby z silną energią Skorpiona mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą, czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe. Skłonność do popadania w skrajności. Nie lubią powierzchowności i przeciętności. Są obdarzone bardzo dużą siłą psychiczną, którą w zależności od stopnia rozwoju mogą wykorzystywać do wielkich celów lub w sposób destrukcyjny. Odwaga, wnikliwość, ogromna zdolność regeneracji psychicznej, dzięki czemu potrafią podnieść się po niepowodzeniach, które innych dawno by załamały. Pamiętliwość urazów.

STRZELEC: Energia Strzelca kocha wolność i nie znosi rutyny. Ciągle w ruchu, w poszukiwaniu nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Szczere i bezpośrednie podejście do życia i ludzi. Osoby z energią Strzelca uwielbiają filozofować i mędrkować. Mają poczucie sprawiedliwości, prawdy i moralności. Strzelce są zdolne do autoinspiracji i automotywacji. Są bardzo otwarte na świat i liberalne, a ich plany i cele są dalekosiężne. Zarażają wszystkich swoim entuzjazmem. Mogą jednak zbyt łatwo uwierzyć w swoją mądrość i nieomylność, skąd tylko krok do wymądrzania się i pozerstwa.

ZnakiKOZIOROŻEC: Osoby z energią Koziorożca stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skierowany cały czas na cel. Realistyczne podejście do życia. Wiedzą, czego chcą i jak mają to osiągnąć. By mieć poczucie sensu życia, muszą działać efektywnie i zaznaczać swoją pozycję. Ich specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie norm i struktur. Odpowiedzialność, czasem ponad swoje siły. Dojrzałość ponad wiek. Praktyczność, zdrowy rozsądek, wytrwałość i konsekwencja. Koziorożce mogą łatwo dać się owładnąć presji sukcesu i  w pogoni za osiągnięciami zapomnieć o radościach życia. Zimny rozsądek potrafi zabić cieplejsze uczucia. Koziorożce powinny pamiętać, by nie przesadzić z wymaganiami ? zarówno wobec siebie, jak i wobec innych.

WODNIK: Energia Wodnika nie lubi utartych schematów i ustalonych reguł. Osoby z energią Wodnika niewiele rzeczy jest w stanie zdziwić, są otwarte na nowości i tolerancyjne, jednak potrafią być bardzo uparte i trudno je przekonać do zmiany poglądów. Przyjacielskie i lubiane, ale zwykle zachowują pewien dystans, wynikający z potrzeby zachowania niezależności. Wodniki bardzo sobie cenią wolność i indywidualność. Są niezależne i samowystarczalne. Oryginalność i nowatorstwo Wodników może łatwo przerodzić się w ekstrawagancję i  trudności w przystosowaniu się do otoczenia, a przekraczanie granic w anarchię  i bunt.

RYBY: Energię Ryb cechuje zmienność i podatność na wpływy. Osoby takie mogą sprawiać wrażenie pozbawionych siły przebicia i umiejętności walki o swoje sprawy. Są bardzo wrażliwe, zarówno na cudzą krzywdę, jak i na krytykę siebie samych. Często odbierają rzeczywistość jako zbyt brutalną i wolą od niej uciec w iluzje lub nałogi. Niezawodna intuicja. Ofiarność, zdolność do ogromnego poświęcenia, czasem wręcz zapominając o sobie. Twórcza wyobraźnia. Skłonność do cierpiętnictwa i stawiania się w roli ofiary. Emocjonalna chwiejność, częsta zmiana zdania. Bardzo subiektywne myślenie, mające niewiele wspólnego z rzeczywistym obrazem sytuacji. Nadwrażliwość i nieumiejętność radzenia sobie z emocjami własnymi i cudzymi może je popchnąć w kierunku alkoholu czy narkotyków.

Domy Horoskopu:

Dom VII - relacje z innymi
Reprezentuje nasze relacje z innymi ludźmi oraz sposób wchodzenia w partnerskie Tarczarelacje i w związki uczuciowe. Rozkład planet w tym domu pozwala stwierdzić, jak nawiązujemy związki z innymi oraz jakimi celami się kierujemy przy ich doborze. Niejednokrotnie ludzie są silnie przyciągani ku osobom, których horoskopie silnie zaznaczony jest znak zodiaku pokrywający się z ich siódmym domem.
Dom VIII - transformacja
Symbolizuje naszą zdolność transformacji, podświadomość, życie seksualne, wszelkie tematy tabu, temat śmierci. Mówi o finansach naszych partnerów, inwestycjach, wspólnych zasobach finansowych, pieniądzach innych ludzi, którymi dysponujemy.
Dom IX - poszerzanie horyzontów
Dziewiąty dom horoskopu to dom filozofii, religii, naszego moralnego spojrzenia na świat, odkrywania tajemnic, dalekich podróży i wszystkiego tego, co wiąże się z poszerzaniem horyzontów. Wiąże się on z posiadaniem spójnego i zgodnego z rzeczywistością poglądu na świat oraz z filozofią życiową.
Dom X - kariera
Dom dziesiąty symbolizuje nasze powołanie, karierę i sens życia. Wskazuje on na to jak i ku czemu będziemy chcieli poświęcać swoją energię. Dom ten niejednokrotnie pozwala wskazać wybór profesji i dziedzinę, która da nam największe szanse samorozwoju i realizacji, wskaże dziedzinę, w której mamy największą szansę społecznie "zabłysnąć".
Dom XI - marzenia, wizje i przyjaźń. Dom jedenasty związany jest z naszymi marzeniami i wizjami oraz z tym jak próbujemy je realizować w najbliższym otoczeniu. Reprezentuje on naszą przynależność do stowarzyszeń oraz większych grup, organizacji. Symbolizuje naszych przyjaciół i szersze grono znajomych oraz nasze relacje z nimi.
Dom XII - rozwój duchowy. Symbolizuje naszą podświadomość i życie duchowe. Wskazuje, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Opisuje całość naszego jestestwa w duchowym wymiarze. Wiąże się on także z innymi stanami świadomości, nowym początkiem i odrodzeniem, a także wskazuje sprawy ukryte w naszym życiu.