Merkury w retrogradacji (video)

Trzy razy w roku przez mniej więcej trzy tygodnie dla wielu ludzi na kazdym kroku działa prawo Murphy'ego :) Okres Merkurego w retrogradacji jednak nie musi tak wyglądać. Polecam video z krótkim objaśnieniem na czym to zjawisko polega i jak je wykorzystać w konstruktywny sposób.

Czytaj więcej: Merkury w retrogradacji (video)

Mity dotyczące kart Tarota i astrologii (video)

  

seks-zodiakCzy karty Tarota są wyrocznią, niezmiennym fatum i narzucają nam pewną wersję przyszłości? Czy astrologia jest w stanie określić dokładny bieg wydarzeń w danej sferze naszego życia?

Czytaj więcej: Mity dotyczące kart Tarota i astrologii (video)

Royal Baby

babyChociaż początkowa euforia wywołana narodzinami Księcia Cambridge powoli przygasa, emocje opadają, jednak jego horoskop natalny (układ planet w momencie urodzenia) idzie z nim w życie i wiele mówi o nowym brytyjskim Royal Baby.Z astrologicznego punktu widzenia mamy do czynienia z osobą o nieprzeciętnej odporności psychicznej, zdolną do wprowadzania marzeń w życie, idealistę, który najprawdopodobniej odegra ważną rolę w wielkiej przemianie społeczno-politycznej, a jednocześnie planety ukazują wielki temperament, uczuciowe skostnienie i chłód, kompleksy i głęboko zakorzenione lęki i uszkodzone ego.

Czytaj więcej: Royal Baby

"Planets on Earth- The Sun" fragmenty książki / excerpts from the book

 

Alisha woke up in the hospital bed. She could not move any part of her body and images kept running through her head- her and Mick laughing in the car, it was raining, the slippery surface of the road, the sun has just set, headlights of other cars passing them by, one car with lights that were too bright…

Czytaj więcej: "Planets on Earth- The Sun" fragmenty książki / excerpts from the book

Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu I

 

Spójrzmy na astrogram poniżej (posługuję się dla ułatwienia cały czas astrogramem tej samej osoby, zwanej "Mary"). Proszę kliknąć na obrazek, a otworzy się większy w osobnym oknie.

Całe kółko jest podzielone jak tort na 12 części, które tworzą 12 domów horoskopu, począwszy od Ascendentu (pozioma linia po lewej stronie), kierując się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Czytaj więcej: Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu I

Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu II

Poniżej znajdą Państwo kontynuację wątku rozpoczętego w poprzednim artykule o symbolice znaków zodiaku oraz poszczególnych domów horoskopu. Przedstawię sześć pierwszych znaków oraz dla zróżnicowania tematyki, sześć pierwszych domów, a ciąg dalszy nastąpi wkrótce :)

Czytaj więcej: Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu II

Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu III

Witam i zapraszam do dalszego ciągu opowieści o energii dwunastu znaków zodiaku w czystej postaci oraz domów horoskopu :) Pierwsze sześć powyższych zostało opisane w poprzednim artykule, ten jest naturalną jego kontynuacją. Proszę pamiętać, że żaden człowiek nie reprezentuje sobą czystej postaci danego znaku zodiaku.

Czytaj więcej: Symbolika znaków zodiaku i domów horoskopu III

Wielkie Arkana Tarota- droga duchowego rozwoju człowieka

Karty Tarota składają się między innymi z 22 Wielkich Arkan, które to obrazują życie duchowe i psychiczne człowieka. Poznanie i zrozumienie przesłania Wielkich Arkan pokazuje nam drogę duchowego rozwoju i gwarantuje uzyskanie poczucia prawdziwego wewnętrznego szczęścia bez względu na zewnętrzne okoliczności.

Czytaj więcej: Wielkie Arkana Tarota- droga duchowego rozwoju człowieka

O co chodzi w astrologii

Astrologia to bardzo stara, trudna i głęboka nauka. Nie wystarczy skończyć roczny jej kurs bądź też przeczytać książkę, żeby mieć wszystko w jednym palcu. Potrzeba lat doświadczenia, wiedzy astronomicznej i matematycznej najpierw, potem „życiowej”, obserwacji ludzi i wydarzeń oraz dużej dozy intuicji, żeby być dobrym astrologiem.

Czytaj więcej: O co chodzi w astrologii

Astrologia a Tarot

Poza wyraźnymi różnicami, które opiszę poniżej, te dwie dziedziny wiedzy mają wiele wspólnego. Z punktu widzenia astrologa i tarocisty jest bardzo ekscytującym fakt, że w interpretacji można połączyć symbolikę obydwu dziedzin i w ten sposób pomóc i doradzić klientowi na szerszej płaszczyźnie.

Czytaj więcej: Astrologia a Tarot